Załoga

Udany event motoryzacyjny to wspólny wysiłek wielu ludzi. Są jednak tacy, którzy poświęcają coś więcej niż swój czas dla Race Day. Stali uczestnicy na pewno już znają większość załogi. Jeżeli odwiedzasz nas pierwszy raz, poznaj nas już przed pierwszym przyjazdem na tor!

 


Michał Pryczek
Pomysłodawca i założyciel Race Day.
Jest związany z rajdami samochodowymi od 2009 roku. Wtedy też pierwszy raz wziął udział w rajdzie w charakterze samochodu '0'. Lata 2010-2015 to lata współpracy z PZM w ramach projektu "Bezpieczne Rajdy". W latach 2016, 2017 oraz 2018 otwierał ADAC Rallye Deutschland, rundę rajdowych Mistrzostw Świata (WRC). Od 2017 roku startuje w Historycznych Samochodowych Mistrzostwach Polski w samochodzie Subaru Impreza GC8 555. W sezonie 2018 wywalczył tytuł Vice Mistrza Polski. Sezon 2019 zakończył z tytułem Mistrza Polski w klasie HR2. W tym samym roku zwyciężył prestiżowe Kryterium Asów na ulicy Karowej wśród samochodów historycznych. Kolejny sezon to znów tytuł mistrzowski w tej samej klasie. W roku 2021 startował w Rajdowych Mistrzostwach Europu (w Subaru nowszej generacji), zajmując miejsca na podium poszczególnych rajdów. Eventami motoryzacyjnymi zajmuje się od 2010 roku. Od 2014 roku prowadzi własną działalność gospodarczą związaną z branżą eventową. 


Paweł Wysocki
Pomysłodawca i założyciel Race Day.
Jest związany z motosportem od 1999 roku. Od 2001 roku czynnie bierze udział jako koordynator lub serwis załóg w różnych cyklach, takich jak RSMP, RPP, WSMP oraz GSMP. Był także członkiem polsko-włoskiego zespołu startującego w długodystansowych wyścigach w Polsce oraz Europie Centralnej m.in. samochodami  Ferrari 355 i  360 Challenge. W latach 2010-2014 był głównym sędzią technicznym Driftingowych Mistrzostw Polski.Od 2004 roku bierze czynny udział w rywalizacji także jako zawodnik, na imprezach amatorskich, jak również profesjonalnych, przechodząc przez wszystkie możliwe dyscypliny: GSMP, RSMŚL, Rajdowy Puchar Polski oraz RSMP. Dziewięciokrotny uczestnik Rajdu Barbórka. Od 2016 roku regularnie startuje w HRSMP. Samochody którymi startował: Peugeot 205 1.9 GTi , Citroen Saxo vts, VW Golf II GTi ,  Peugeot 106 Rallye , Renault 5 GT Turbo, Mitsubishi Lancer Evo IV , Toyota Corolla AE86, Toyota Celica GT4, Datsun 280z

W sezonie 2021 zawodnik Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski - 3 miejsce w klasie HR2
 


Maciek Nieckarz
Obsługa techniczna Race Day / jestem wszędzie.
Motorsportem interesuje się od dziecka, jednak jego przygoda z jazdą rozpoczęła się w 2015 roku od treningów pod okiem Michała Pryczka. W 2018 roku rozpoczął swoje pierwsze amatorskie starty w imprezach typu Time Attack za kierownicą samochodów: Subaru Impreza oraz Toyota Celica. Jego drugą pasją są sporty motorowodne.

 

 


Michał Haber
Obsługa techniczna/Instruktor.
Przygodę z Motorspotrem rozpoczął jak większość dzieciaków z Warszawy. Michał cytuje: "Jak byłem mały, Tata zabierał mnie na Karową :) ". Już w wieku 16 lat pomagał zabezpieczać, w charakterze "Safety", warszawski Rajd Barbórka. Dwa lata później uzyskał swoją pierwszą licencję PZM: sędziego sportu samochodowego. Bardziej doświadczeni zawodnicy na pewno nie raz spotkali Michała na jego ulubionej Cytadeli i Karowej. Z czasem przesiadł się jednak do rajdówki. Wielokrotnie startował jako pilot. Od 2015 roku aktywnie pomaga w organizowaniu imprez Race Day oraz Pro Rally School, często jako instruktor.

 


Michał Sobczak
Obsługa techniczna/Kierownik Trasy
Od dziecka interesował się motoryzacją, ale na poważnie związał się z nią po zakupie Subaru Imprezy. Od tego zakupu motoryzacja stała się nieodłącznym elementem jego życia. Obecnie jeździ okazjonalnie na amatorskich imprezach wciąż doskonaląc swoje umiejętności.

 

 

 


Bartłomiej "Bartez" Lepianka
Obsługa Techniczna/Kierownik Trasy/Instruktor
Na sport motorowy zachorował w 2002 roku. Dzięki wytrwałości i dążeniu do celu, w 2005 roku udało mu się rozpocząć przygodę z tym sportem za kierownicą własnego auta. Dwa lata później uzyskał licencję rajdową. 

Rozpoczął od zbierania doświadczenia jako samochód '0' oraz szachwonica w ówczesnym Pucharze PZM. Uczestniczył w tej roli również podczas Rajdu Polski. Jako zawodnik po raz pierwszy wystartował w 2008 roku podczas Rajdu Barbórka Warszawska. Przez kolejne dwa sezony kontynuował swoje starty w Pucharze Polski w klasie N2, za kierownicą VW Polo 1.6 GTI oraz Honda Civic 1.6 Vtec VTi. Z Race Day związany jest od samego początku jego istnienia. 

 


 

Kuba "Qba" Żołędowski
Po raz pierwszy na rajd samochodowy zabrał go jego tata w 1987 roku. W późniejszych latach, jeszcze w czasach fotografii analogowej zaczął robić i wywoływać pierwsze zdjęcia. I tak pod ponad dziesięciu lat fotografuje sport samochodowy w Polsce oraz za granicą m.in. imprezy we Włoszech w tym Mille Migla oraz Rallye Praha w Czechach czy na Torze Spa w Belgii. Jest założycielem KronikaRajdow.pl